Dofinansowanie do fotowoltaiki

Dotacje w Bielsku i Żywcu - dofinansowanie do fotowoltaiki

fotowoltaika dofinansowanie bielsko biała żywiecNa polskim rynku można zaobserwować coraz większe zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii, w tym głównie fotowoltaiką. Z uwagi na zwiększające się ceny za energię elektryczną coraz częściej przedsiębiorcy z różnych branż decydują się na instalacje fotowoltaiczne w swoich zakładach. Inwestycje w energię odnawialną stają się opłacalne, ponieważ umożliwiają redukcję kosztów prowadzenia działalności, a przy okazji przyczyniają się do ochrony środowiska.

Decydując się na budowę instalacji fotowoltaicznych warto pamiętać o tym, że właściciele firm oraz indywidualne gospodarstwa domowe mogą skorzystać z wielu form dofinansowania na taką inwestycję. Z roku na rok zwiększa się liczba dofinansowań, które promują energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, zwłaszcza w ramach instalacji fotowoltaicznych.

Najczęściej są to dotacje w formie ogólnokrajowych programów rządowych, choć osobom inwestującym w prąd z energii słonecznej przysługują także lokalne dofinansowania, odliczenia od podatku, a także pożyczki na preferencyjnych warunkach, czy programy dla przedsiębiorców.

Program „Mój Prąd”

Dofinansowanie do fotowoltaiki z programu “Mój Prąd” ma na celu pomóc w zwiększeniu liczby instalacji fotowoltaicznych na dachach polskich domów. Dofinansowanie obejmuje zakup i montaż przydomowych mikroinstalacji o mocy między 2 a 10 kWp. Dofinansowanie udzielane na panele fotowoltaiczne w ramach programu „Mój Prąd” nie przekracza 5 tysięcy złotych. Pozyskane środki pozwolą nam na sfinansowanie nawet do 50% kosztów zakupu i montażu przydomowej mikroinstalacji.

Programu “Czyste Powietrze”

Program ma na celu poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery przez gospodarstwa domowe. W ramach bezzwrotnego dofinansowania można nie tylko wymienić stary piec na nowe źródło ciepła, ale również zamontować instalację fotowoltaiczną. Program ma służyć przede wszystkim termomodernizacji oraz wymianie starych i nieefektywnych urządzeń na nowoczesne i bardziej ekologiczne źródła energii. Wsparcie finansowe oferowane przez program obejmuje bezzwrotną dotację albo dotację z przeznaczeniem na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego. Mogą z nich skorzystać właściciele i współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Program nie obejmuje przedsięwzięć podejmowanych w nowobudowanych budynkach. Korzystanie z dofinansowania można łączyć z ulgą termomodernizacyjną oraz formami wsparcia oferowanymi przez gminne programy.

SOLIGHT Sp. z o.o. od początku swojej działalności funkcjonuje w sektorze OZE. Zainwestuj z naszą pomocą w instalację fotowoltaiczną i oszczędzaj na rachunkach za prąd. Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej, wiele osób obawia się wysokich kosztów, nie posiadając wiedzy o dofinansowaniach i ulgach, związanych z tą inwestycją, które sprawiają, że jest ona bardzo korzystna. Nasza firma dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Wykwalifikowani specjaliści działający na terenie miejscowości Bielsko-Biała i Żywiec przedstawią możliwości związane z dofinansowaniem i pomogą w dobraniu najbardziej odpowiedniego systemu fotowoltaiki, dzięki któremu instalacja fotowoltaiczna zapewni najefektywniejsze oszczędności.