Dofinansowanie do fotowoltaiki

fotowoltaika dofinansowanie bielsko biała żywiecNa polskim rynku można zaobserwować coraz większe zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii, w tym głównie fotowoltaiką. Z uwagi na zwiększające się ceny za energię elektryczną coraz częściej przedsiębiorcy z różnych branż decydują się na instalacje fotowoltaiczne w swoich zakładach. Inwestycje w energię odnawialną stają się opłacalne, ponieważ umożliwiają redukcję kosztów prowadzenia działalności, a przy okazji przyczyniają się do ochrony środowiska.

Decydując się na budowę instalacji fotowoltaicznych warto pamiętać o tym, że właściciele firm oraz indywidualne gospodarstwa domowe mogą skorzystać z wielu form dofinansowania na taką inwestycję. Z roku na rok zwiększa się liczba dofinansowań, które promują energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, zwłaszcza w ramach instalacji fotowoltaicznych.

Najczęściej są to dotacje w formie ogólnokrajowych programów rządowych, choć osobom inwestującym w prąd z energii słonecznej przysługują także lokalne dofinansowania, odliczenia od podatku, a także pożyczki na preferencyjnych warunkach, czy programy dla przedsiębiorców.

Program „Mój Prąd 4.0”

Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych lub wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej poprzez jej magazynowanie (magazyny energii elektrycznej lub ciepła) oraz zwiększenie efektywności zarządzania energią elektryczną na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Przedsięwzięcia muszą przyczyniać się do realizacji krajowego celu dotyczącego udziału OZE w konsumpcji i wytwarzaniu energii ogółem oraz muszą zapewniać poszanowanie środowiska i ochronę krajobrazu (co jest możliwe zwłaszcza w przypadku zastosowania mikroinstalacji fotowoltaicznej).

Więcej w artykule Mój Prąd 4.0

Programu “Czyste Powietrze”

Program ma na celu poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery przez gospodarstwa domowe. W ramach bezzwrotnego dofinansowania można nie tylko wymienić stary piec na nowe źródło ciepła, ale również zamontować instalację fotowoltaiczną. Program ma służyć przede wszystkim termomodernizacji oraz wymianie starych i nieefektywnych urządzeń na nowoczesne i bardziej ekologiczne źródła energii. Wsparcie finansowe oferowane przez program obejmuje bezzwrotną dotację albo dotację z przeznaczeniem na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego. Mogą z nich skorzystać właściciele i współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Program nie obejmuje przedsięwzięć podejmowanych w nowobudowanych budynkach. Korzystanie z dofinansowania można łączyć z ulgą termomodernizacyjną oraz formami wsparcia oferowanymi przez gminne programy.

SOLIGHT Sp. z o.o. od początku swojej działalności funkcjonuje w sektorze OZE. Zainwestuj z naszą pomocą w instalację fotowoltaiczną i oszczędzaj na rachunkach za prąd. Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej, wiele osób obawia się wysokich kosztów, nie posiadając wiedzy o dofinansowaniach i ulgach, związanych z tą inwestycją, które sprawiają, że jest ona bardzo korzystna. Nasza firma dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Wykwalifikowani specjaliści działający na terenie miejscowości Bielsko-Biała i Żywiec przedstawią możliwości związane z dofinansowaniem i pomogą w dobraniu najbardziej odpowiedniego systemu fotowoltaiki, dzięki któremu instalacja fotowoltaiczna zapewni najefektywniejsze oszczędności.