fotowoltaika dla rolnika bielsko biała

Instalacje fotowoltaiczne do rolnictwa stały się bardzo popularnym rozwiązaniem z uwagi na korzyści, jakie niesie ze sobą użytkowanie systemów OZE. Dzięki mikroinstalacjom fotowoltaicznym właściciel gospodarstwa rolnego może skutecznie obniżyć wydatki związane ze zużyciem prądu. Z racji na to, iż przez ostatnie 15 lat koszty zużycia prądu elektrycznego wzrosły o ponad 50%, najlepszym rozwiązaniem dla wielu właścicieli gospodarstw rolnych jest inwestycja w panele PV. Dodatkową korzyścią, która wiąże się z posiadaniem instalacji fotowoltaicznej, jest ulga podatkowa 25% na zakup paneli PV dla rolników. Montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej, z jednej strony pozwala na obniżenie rocznego rachunku za zużycie prądu, z drugiej zaś, umożliwia skorzystanie z odliczeń podatkowych. Więcej przydatnych informacji na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Fotowoltaika dla rolnika - Bielsko - Biała

W gospodarstwach rolnych znaczącym kosztem są rachunki za prąd, w tym ogrzewanie pomieszczeń gospodarczych, działanie urządzeń zainstalowanych w gospodarstwie, takich jak systemy wentylacyjne, system nawadniania i inne.

Nasza firma SOLIGHT Sp. z o.o. w Bielsku – Białej pomoże zarówno w zabezpieczeniu gospodarstwa rolnego przed podwyżkami cen za energię elektryczną i w obniżeniu na stałe rachunków za energię elektryczną za pomocą instalacji fotowoltaicznej.

Inwestycje w nowe technologie są niezmiernie ważne dla zwiększenia wydajności i efektywności w rolnictwie. Obecnie rzeczywistość gospodarstw rolnych to postępująca mechanizacja, znacznie usprawniająca produkcję rolną i pozwalająca na pomnożenie osiąganych zysków. W czasach postępującej automatyzacji procesów rolniczych, które wiążą się z coraz większym zużyciem energii elektrycznej zwiększają się również koszty utrzymania gospodarstwa rolnego. Dodatkowo dochodzi do tego stały wzrost cen prądu. W efekcie końcowym opłacenie rachunków za prąd dla wielu rolników staje się coraz większym wyzwaniem zmniejszającym opłacalność ich działalności. Fotowoltaika dla rolników to rozwiązanie, dzięki któremu produkować będziesz energię niezbędną do zasilania większości użytkowanych urządzeń elektrycznych i pomieszczeń gospodarczych.

Instalacja fotowoltaiczna stanowi alternatywę dla prądu z sieci energetycznej, która oferuje darmowy prąd i oszczędności przez cały rok. Fotowoltaika dla rolnika to wybór, który pozwala zoptymalizować wydatki. Dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej do minimum można zredukować rachunki za energię elektryczną na terenie gospodarstwa rolnego. Ponadto znaczącym atutem jest stawianie gospodarstwa rolnego na ekologie i czyste powietrze.

Działająca na terenie miejscowości Bielsko-Biała firma SOLIGHT Sp. z o.o. oferuje szeroki zakres zestawów fotowoltaicznych dedykowanych rolnictwu. Wszystkim zainteresowanym proponujemy rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb energetycznych gospodarstwa i możliwości finansowych. Oferujemy także rozwiązania fotowoltaiki dla firm oraz fotowoltaiki dla domu.